طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند – پایان نامه ارشد رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

کنترل کيفيت

کنترل کيفيت قدمتي برابر با توليد دارد. هر آنچه انسان حتي قرن­ها قبل از ميلاد مسيح توليد کرده است داراي دقت و ظرافتي است که نشان از توجه سازندگان آن به کيفيت دارد. نگاهي بر دست ساخته­هاي انسان باستان در موزه­ها و يا عجايب هفت­گانه جهان نظير اهرام ثلاثه مصر، مجسمه ابوالهول و ديوار چين تاييد خوبي بر اين ادعا است.

کنترل کيفيت در مواقعي فقط به بازرسي نهايي و جدا کردن محصولات فاقد کيفيت محدود مي­شود اما در اکثر موارد فراتر از آن عمل مي­کند. به عنوان مثال به برنامه­ريزي کيفيت، کنترل مواد ورودي، کنترل کيفيت در حين توليد، کنترل مواد خروجي، تجزيه و تحليل و اقدام مقتضي در رابطه با مشکلات کيفي توليد و غيره، مي­پردازد. در اين حالت گزارش­هاي مربوط به مسايل کيفي کمک بزرگي به حساب مي­آيند. در کل مي­توان گفت کنترل کيفيت سيستمي است که با اتـکا به آن مي­توان کيـفيت يک محصول يا يک فرايند توليد را به حد منـاسبي رسـاند و با برنامه­ريزي دقيق، استفاده از ابزارهاي کيفي، بازرسي­هاي مداوم و غيره، آن را حفظ کرد و يا نسبت به بهبود مداوم آن گام برداشت.

با شروع انقلاب صنعتي در اروپا در اواسط قرن هجدهم ميلادي و استفاده از ماشين آلات و ابزار دقيق در توليد، روش­هاي توليد نيز مدرن­تر و پيچيده­تر شدند. اين تغييرات، حجم توليد محصولات را بالا برد و روش­هاي کنترل دقيق بودن و ظرافت نيز در آنها تغيير يافت. مقايسه روش­هاي کنترل کيفيت توليدات در سال­هاي اوليه انقلاب صنعتي با آنچه که امروزه به چشم مي­خورد، نشان مي­دهد که تغييرات در اين بخش فوق العاده بوده است. اين تغييرات که خواست عمده صاحبان صنايع و مصرف کنندگان بود، در سال 1920 ميلادي به ابداع کنترل کيفيت آماري منجر شد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند