طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند – پایان نامه ارشد رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

کنترل کيفيت

کنترل کيفيت قدمتي برابر با توليد دارد. هر آنچه انسان حتي قرن­ها قبل از ميلاد مسيح توليد کرده است داراي دقت و ظرافتي است که نشان از توجه سازندگان آن به کيفيت دارد. نگاهي بر دست ساخته­هاي انسان باستان در موزه­ها و يا عجايب هفت­گانه جهان نظير اهرام ثلاثه مصر، مجسمه ابوالهول و ديوار چين تاييد خوبي بر اين ادعا است.

کنترل کيفيت در مواقعي فقط به بازرسي نهايي و جدا کردن محصولات فاقد کيفيت محدود مي­شود اما در اکثر موارد فراتر از آن عمل مي­کند. به عنوان مثال به برنامه­ريزي کيفيت، کنترل مواد ورودي، کنترل کيفيت در حين توليد، کنترل مواد خروجي، تجزيه و تحليل و اقدام مقتضي در رابطه با مشکلات کيفي توليد و غيره، مي­پردازد. در اين حالت گزارش­هاي مربوط به مسايل کيفي کمک بزرگي به حساب مي­آيند. در کل مي­توان گفت کنترل کيفيت سيستمي است که با اتـکا به آن مي­توان کيـفيت يک محصول يا يک فرايند توليد را به حد منـاسبي رسـاند و با برنامه­ريزي دقيق، استفاده از ابزارهاي کيفي، بازرسي­هاي مداوم و غيره، آن را حفظ کرد و يا نسبت به بهبود مداوم آن گام برداشت.

با شروع انقلاب صنعتي در اروپا در اواسط قرن هجدهم ميلادي و استفاده از ماشين آلات و ابزار دقيق در توليد، روش­هاي توليد نيز مدرن­تر و پيچيده­تر شدند. اين تغييرات، حجم توليد محصولات را بالا برد و روش­هاي کنترل دقيق بودن و ظرافت نيز در آنها تغيير يافت. مقايسه روش­هاي کنترل کيفيت توليدات در سال­هاي اوليه انقلاب صنعتي با آنچه که امروزه به چشم مي­خورد، نشان مي­دهد که تغييرات در اين بخش فوق العاده بوده است. اين تغييرات که خواست عمده صاحبان صنايع و مصرف کنندگان بود، در سال 1920 ميلادي به ابداع کنترل کيفيت آماري منجر شد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.