طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند – دانلود پایان نامه ارشد رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

مروري بر کاربرد سيستم­هاي خبره

در سال­هاي اخير تحقيقات هوش مصنوعي، براي پديدآوري نرم افزارهايي که بتوانند فکر کنند، آغاز گرديده است و در اين ميان انسان در جستجوي سيستم­هايي مشابه انسان­هاي کارشناس مي­باشد. لذا به عنوان شاخه­اي از رشته وسيع هوش مصنوعي، تصور سيستم خبره، تصور برنامه کامپيوتري بود که توانايي جايگزيني با فرد خبره در رشته علمي يا عملي خاصي، مثلاً در کنترل فرايندها در کار تصميم­گيري، را داشته باشد و توضيحاتي را براي افراد خبره يا غيرخبره ارائه دهد.

کاربردهاي پيچيده يا غيرکلاسيک در سيستم­هاي خبره مطرح مي­باشند و شامل کاربردهايي هستند که دربردارنده فعاليت­ها در دامنه هاي غيرکلاسيک مي­باشند. دامنه هاي غيرکلاسيک، دامنه­هاي پويا و جديدتري هستند که دو مبحث کاملاً متمايز “کنـترل فرايند” و “امور مـالي” به اين دامنه­ها تعلق دارند[1]. به هرحـال از ديد فني در مقـابل دامنه­هاي کلاسيک، اين دامنه­ها آن­هايي هستند که هنگام تداوم استدلال، هدف استدلال ممکن است تغيير يابد، يا امکان دارد پاسخ در محدوده زماني معيني مورد نياز باشد، و توصيف کامل اين سيستم­ها يا در دسترس نبوده (به ويژه در امور مالي) و ياناقص وبسيار پيچيده باشد.

اولين سيستم­هاي خبره در دهه 1970 توسعه يافتند. از نخستين سيستم‌هاي خبره مي‌توان به DENDERAL اشاره کرد که در سال 1965 توسط پژوهشگران هوش مصنوعي در دانشگاه استنفورد ساخته شد[2].

DENDERAL مي‌توانست با بررسي آرايش و اطلاعات مربوط به يک ماده، ساختار مولکولي آن را شبيه‌سازي کند. کارکرد اين نرم‌افزار چنان خوب بود که مي‌توانست با يک متخصص رقابت کند. از ديگر سيستم‌هاي خبره مشهور مي‌توان به MYCIN اشاره کرد که در سال 1972 در استنفورد طراحي شد. MYCIN برنامه‌اي بود که کار آن تشخيص عفونت‌هاي خوني با بررسي اطلاعات به دست آمده از شرايط جسمي بيمار و نيز نتيجه آزمايش‌هاي او بود. 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.