شناسایی روند تغییرات مکانی و زمانی جزایر حرارتی در کلانشهرها با استفاده از تصاویر سنجنده-دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا

 شناسایی طریقه تغییرات مکانی و زمانی جزایر حرارتی در کلانشهرها با بهره گیری از تصاویر سنجنده MODIS

قسمتی از متن پایان نامه :

نتایج مطالعات و مطالعه های جمعیت شناسی سرشماری سال 1385 در خصوص نحوه توزیع جمعیت در استان تهران به تبیین ذیل می باشد:

کلان شهر تهران با 13 میلیون و 328 هزار و 11 نفر پر جمعیت ترین استان کشور شناخته شده می باشد که 19 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده می باشد. مطالعه های انجام شده نشان می دهد که سطوح پر تراکم اکثرا به دور هسته تاریخی تهران یعنی محله های قدیمی بازار، عوالاجان، سنگلج، ارگ چاله میدان و چاله حصار متمرکز شده اند (مخدوم، 1368).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مشهد

مشهد مقدس مرکز شهرستانی به همین نام در استان پهناور خراسان رضوی به لحاظ جایگاه در 59 درجه و 3 دقیقه تا 60 درجه و35 دقیقه طول شرقی و 35 درجه و 42 دقیقه تا 36 درجه و 59 دقیقه عرض شمالی قرار گرفته و از شمال به شهرستان کلات ، از شمال غربی به درگز، از غرب به چناران و نیشابور و از شرق به سرخس و تربت جام محدود می گردد. این شهر در انتهای جنوبی دشت توس واقع شده و رشته کوه هزار مسجد در شمال شرقی و رشته کوه بینالود در غرب و جنوب غربی آن قرار دارد.

به گونه کلی هواهایی که شهر مشهد را تحت تاثیر قرار می‌دهند توده هوای سیبری و توده هوای مدیترانه‌ای هستند. توده هوای سیبری اکثرا در فصل زمستان تشکیل می شوند و توده هوای مدیترانه‌ای نیز با وجود کوهستان‌های غرب کشور، در صورت بودن سطح زمین به شمال شرق کشور و شهر مشهد نیز می‌رسد (مقدس، 1373).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سوالات این پژوهش عبارتند از:

الگوی توزیع تغییرات مکانی و زمانی جزایر حرارتی در شهرهای اهواز، اصفهان، مشهد، تبریز، تهران چگونه می باشد؟

شدت و گسترش الگوی توزیع مکانی زمانی جزایر حرارتی چه ارتباط‌ای با پوشش سطح زمین نشان می‌دهد ؟

سایت منبع

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه