زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها – پایان نامه مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها  

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

الگوريتم ژنتيک

الگوريتم ژنتيک يک رويکرد فراابتکاري شناخته­شده بر پايه قوانين تکامل تدريجي ارگانيسم­هاي زنده مي­باشد. اين الگوريتم بطور گسترده­اي در مسایل مختلف به ويژه در مسایل بهينه­سازي ترکيبي بکار رفته است و همگرايي آن به جواب­هاي نزديک بهينه در زمان محاسباتي معقول به اثبات رسيده است[52].

اصول اوليه الگوريتم ژنتيک توسط هالند[1] و همکاران در طول تحقيقات آنها در زمينه        مدل­سازي فرايند سازگاري سيستم­هاي طبيعي در قالب سيستم­هاي مصنوعي ارایه شد و نتيجه اين تحقيقات پيدايش الگوريتم ژنتيک بود. در سال 1975، مباني رياضي اين الگوريتم در کتابي با عنوان “تطابق در سيستم­هاي طبيعي و مصنوعي[2]” توسط هالند [53] ارایه شد. الگوريتم ژنتيک در واقع تلاشي براي شبيه­سازي برخي از خصوصيت­هاي تکامل و تغييرات کروموزوم­هاي ارگانسيم­هاي ­زنده است که همواره در طبيعت صورت مي­گيرد. به عبارت ديگر اين الگوريتم تلاش مي­کند با وراثت و جهش طي نسل­هاي متوالي، عملکرد مطلوبي را در اعضا يک جامعه از کروموزوم­ها ايجاد کند. اين کار از طريق ايجاد يک جامعه اوليه و فراهم آوردن شرايط تکامل در نسل­هاي  بعدي صورت مي­گيرد.

الگوريتم ژنتيک کار خود را با جامعه­اي از جواب­ها که از طريق يک فرايند تصادفي ايجاد   شده­اند، آغاز مي­کند. جامعه جواب­ها توسط يک تابع برازش[3] ارزشيابي مي­شود. هر بار که ارزشيابي اعضاي جامعه صورت مي­پذيرد، تعدادي از آن­ها با توجه به ميزان برازش محاسبه شده به عنوان والدين[4] انتخاب مي­شوند. به طور طبيعي اعضايي که ميزان برازش بيشتري دارند از احتمال بيشتري براي انتخاب برخوردارند. با بکارگيري عمليات ژنتيک[5] بر روي والدين، فرزندان[6] آنها توليد مي­شوند و پس از آن از ميان اعضاي جامعه فعلي و اين فرزندان، جامعه جديد توليد مي­شود. تا اين مرحله، الگوريتم يك تكرار يا يك نسل[7]  را طي نموده است و پس از طي چندين نسل به تدريج به سمت جواب بهينه همگرا خواهد شد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.