زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها – پایان نامه ارشد مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها  

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تعريف مساله

مساله زمان­بندی سیستم جریان کارگاهی با محدودیت­های پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه با هدف حداکثرسازی سود خالص به شرح زير ارایه مي­شوند:

يک مجموعه از  کار متمايز، ، برروي مجموعه­اي از m ماشين، ، که بصورت سری قرار گرفتند پردازش مي­شوند بطوريکه هر کار در هر زمان تنها روی یک ماشین پردازش می­شود  و هر ماشين در هر لحظه قادر به پردازش تنها يک کار است. زمان پردازش کارها بر روي ماشين­ها نه تنها به نوع کار بلکه به نوع ماشين هم بستگي دارد و بين زمان­هاي پردازش کارها بر روي ماشين­هاي مختلف رابطه مشخصي وجود ندارد. هر کدام از کارها داراي درآمد حاصل از پردازش و موعد تحويل متمايز هستند و ميزان انحراف زمان تکميل کارها از موعدهاي تحويل به صورت زودکرد يا ديرکرد زمانی محاسبه مي­شود. به زمان­هاي زودکرد و ديرکرد هر کدام از کارها وزن­هايي به صورت ضرايب متمايز نسبت داده مي­شود که بيانگر هزينه زمان­هاي زودکرد و ديرکرد هستند. مجموع اين زمان­ها به عنوان هزینه عملیاتی حاصل از پردازش کارها محسوب            می­شود. پردازش هر کار بر روی هر ماشین باعث فرسودگی ماشین شده و به اصطلاح بار کاری روی ماشین ایجاد می­شود، مجموع این بارهای کاری روی هر ماشین نباید از میزان مشخصی که از خصوصیات ماشین است تجاوز کند.به عبارتی استراتژی انجام فعالیت­های نگهداری و تعمیرات مورد استفاده در این مطالعه به این صورت است که وقتی کار بعدی می­خواهد روی ماشین پردازش شود میزان تجمعی بار کاری روی ماشین محاسبه می­شود، اگر این میزان از حداکثر مقداری که ماشین  می­تواند تحمل کند کمتر بود و با ورود کار بعدی این میزان از سقف بار کاری تجاوز کند عملیات نت می­بایست انجام شود، بعد از انجام هربار عملیات نت میزان بار کاری تجمعی روی ماشین برابر صفر می­شود. زمان عملیات نگهداری تعمیرات روی هر ماشین متفاوت است. هدف، رسیدن به بیشترین میزان سود حاصل از پردازش کارهاست که به صورت درآمدها منهای هزینه­ها در نظر گرفته  می­شود.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.