دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد تربیت بدنی با موضوع: بررسی اثر 8 هفته تمرین هوازی بر سطوح پلاسمایی آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) زنان دارای اضافه وزن

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه اثر 8 هفته تمرین هوازی بر سطوح پلاسمایی آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) زنان دارای اضافه وزن 

تکه ای از متن پایان نامه :

ACE هم بـه صورت محلول در خون و هم در محدوده غشای سلولی در انواع سلول‌های مختلف قرار دارد [22]. در تخمدان‌ها ACE به مقدار فراوان قابل پیدا نمود می باشد، البته با افزایش سن مقدار آن کاهش پیدا می‌کند [22]. در گزارشات مطالعه‌ای توسط اتوگرافی‌کمی مقدار زیادی ACE در بافت زیرپوستی موش‌ها تشخیص داده شده می باشد، اما اینکه چه نوع سلولی بیانگر ACE می باشد مشخص نیست [22]. اظهار ACE می‌تواند توسط سلول‌های عروقی اندوتلیال باشد و یا از گردش خون گرفته گردد. ACE در لایه های درمال و اپی درمال پوست موش‌ها نیز پیدا نمود شده می باشد [22].

 

2-2-3-7- تنظیم آنزیم مبدل آنژیوتانسین

یک اختلاف فردی زیاد در مقدار ACE خون افراد مشاهده می‌گردد که تا حدودی از پلی‌مورفیزم ACEI/D به دست می‌آید [61]. ممکن می باشد ACE سطح نسخه برداری را تنظیم کند که این بر تشکیل آنزیم اثر می‌گذارد. مطالعات مختلف نشان می‌دهند که اظهار ACE توسط اندوژن و نیز اگزوژن مانند فاکتورهای رشد اندوتلیال عروقی، استرادیول، گلوکوکورتیکوئیدها، هورمون‌های تیروئید و مصرف کم نمک تحت تاثیر قرار می‌گیرد [2]. متناوبا، ممکن می باشد ACE سطح پروتئین و تغییرات فعالیت آنزیماتیک رااختلال در عملکرد اندوتلیال دو کلید مهم در ایجاد پاتوژنز بیماری آترواسکلروز می‌باشد [64]. اختلال در عملکرد اندوتلیال یک پیش بینی مستقل برای دیابت نوع2 می باشد که هیچ ارتباط‌ای با چاقی و التهاب ندارد [64.]. اندوتلیوم عروق، هماهنگی و تنظیم عروق و خون‌رسانی به بافت را حفظ می‌کند [64]. ACE که به طور وسیعی در اندوتلیوم عروق توزیع شده می باشد مقادیر بالایی از AngΙΙ تولید می‌کند [65]. AngΙΙ سبب انقباض قوی شریان‌ها و افزایش فشار خون می‌گردد. مشاهدات نشان می‌دهد که AngΙΙ سبب تکثیر سلول‌های صاف دیواره‌های عروق [65]، هایپرتروفی میوسیت‌ها [64] و آزاد شدن عامل رشد مشتق از پلاکت‌ها [65] و فاکتور رشدβ(TGFβ) می‌گردد که همگی آنها در بروز اختلالات عروقی در دیابت تأثیر دارند.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.