دانلود پایان نامه : طراحی و پیاده سازی یک نمودار کنترل مناسب برای محصولات شوینده بر اساس مشخصه های کیفی و داده های در دسترس

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحی و پیاده سازی یک نمودار کنترل مناسب برای محصولات شوینده بر اساس مشخصه های کیفی و داده های در دسترس

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تعریف نمودارها ی کنترل

نمودارهای کنترل ابزاری برای مطالعه ی تغییر پذیری فرایند هستند و ثبات یا تغییرات موجود در فرایند را نشان می دهند (فارسیجانی و حسین بیگی،1390).

نمودارهای کنترلی یکی از بهترین ابزارها برای تحت کنترل در آوردن جنبه های مختلف فرایند ها و شناسایی کامل هرگونه روند های ناخوشایند در آن هاست. همزمان با گسترش نمودار های کنترلی در سازمان های خدماتی، جنبه های مختلف این ابزار با این هدف که بتوان آن ها را در هر سازمان با ویژگی های خاص نهادینه کرد، آغاز به رشد نمود. از آنجا که توزیع احتمالی مشخصه ی کمی و یا وصفی مورد نظر تاثیر اساسی در نحوه ی کاربرد نمودار کنترلی دارد و اغلب نمودارها نرمال و یا پواسون بودن را به عنوان شرط لازم نیاز داشتد، نمودارهایی که بتوانند انواع دیگری از توزیع ها را نیز پوشش دهند به تدریج معرفی شده و به کار گرفته شدند. طراحی نمودارهایی که برای فرایندهای غیر نرمال بتوانند مورد استفاده قرار بگیرند و یا بتوانند فرایندهایی را که با فرسودگی ابزارها مواجه می شوند را مد نظر قرار دهند نیز در این راستا مورد توجه قرار گرفت.

سایر محدودیت های فرایند نیز موجب گردید سازمان ها نتوانند نمودار های کنترلی شوهارت را استفاده کنند لذا طراحی نمودارهایی که تعداد نمونه یا بازه نمونه برداری متغیر داشته باشند نیز به تدریج مورد توجه قرار گرفت. از سوی دیگر میزان حساسیت فرایند ها و صاحبان آن ها در میزان انحراف مجاز در فرایند نیز متفاوت بود لذا نمودار های کنترلی جدیدی شکل گرفتند. نمودار هایEWMA  و  CUSUMاز آن دسته نمودار هایی هستند که برای شناخت انحرافات جزئی و متوسط در فرایند (میانگین، واریانس یا هردو) طراحی شده اند و امروزه انواع مختلفی از آن ها به صورت تک متغیره و چند متغیره مورد استفاده قرار میگیرند (ارشادی،1387).

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

طراحی و پیاده سازی یک نمودار کنترل مناسب برای محصولات شوینده بر اساس مشخصه های کیفی و داده های در دسترس

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 طراحی و پیاده سازی یک نمودار کنترل مناسب برای محصولات شوینده بر اساس مشخصه های کیفی و داده های در دسترس

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.