دانلود پایان نامه رشته مهندسی صنایع : تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

الگوی توسعه­ای دولت ( نظریه ماسگریو-روستو)

در این الگو سه مرحله برای رشد و توسعه اقتصادی در نظر گرفته شده است و روند تغییرات و ترکیب هزینه­های دولت در هر یک از این مراحل ارائه شده است.

در مرحله ابتدایی رشد و توسعه­ی اقتصادی، سرمایه­گذاری زیربنایی توسط دولت انجام می­شود. کالاهایی که ماهیت زیربنایی دارند، کالاهایی هستند که بخش خصوصی تمایلی به تولید آنها ندارند، مثل ایجاد سیستم حمل و نقل و ایجاد راه، شبکه آب­رسانی و ایجاد سد، ایجاد نیروگاه­های تولید برق. بنابراین هزینه­های سرمایه­گذاری دولت نسبت به سرمایه­گذاری کل جامعه افزایش می­یابد.

در مرحله میانی رشد و توسعه، امکان سرمایه­گذاری برای بخش خصوصی به دلیل اینکه دولت   سرمایه­گذاری­هایی در بخش زیربنایی انجام داده است، فراهم شده است. بنابراین مادامی که          سرمایه­گذاری زیربنایی توسط دولت صورت می­گیرد، سرمایه­گذاری بخش خصوصی نیز افزایش       می­یابد. البته همراه با گسترش فعالیت­های بخش خصوصی، وجود پیامدهای خارجی و نقایص و کوتاهی­های سیستم بازار و نااطمینانی نیز شدت می­گیرد و این، دخالت­های دولت را در پی خواهد داشت و هزینه­های دولت برای رفع این نقایص افزایش می­یابد.

ماسگریو چنین اظهار نظر می­کند، که با افزایش نسبت هزینه‌ی کل سرمایه­گذاری به درآمد ناخالص ملی در مراحل رشد و توسعه­ی اقتصادی، سهم هزینه­های سرمایه­گذاری دولت نسبت به درآمد ناخالص ملی کاهش می­یابد. روستو می­گوید: در مراحل رشد و توسعه یافتگی یا مرحله بلوغ رشد و توسعه، ترکیب و ساختمان هزینه­های دولت تغییر می­یابد، یعنی هزینه­های سرمایه­گذاری زیربنایی جای خود را به هزینه­های سرمایه­گذاری و خدمات رفاهی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و … می­دهد و همچنین در این مرحله، دولت برنامه­هایی برای حفظ درآمد و توزیع مناسب رفاه برای افراد جامعه دارد. هزینه­های لازم برای این اهداف نسبت به هزینه­های دیگر بخش عمومی و درآمد ناخالص ملی افزایش می­یابد]2[.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8