دانلود پایان نامه رشته مهندسی صنایع : تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

الگوی توسعه­ای دولت ( نظریه ماسگریو-روستو)

در این الگو سه مرحله برای رشد و توسعه اقتصادی در نظر گرفته شده است و روند تغییرات و ترکیب هزینه­های دولت در هر یک از این مراحل ارائه شده است.

در مرحله ابتدایی رشد و توسعه­ی اقتصادی، سرمایه­گذاری زیربنایی توسط دولت انجام می­شود. کالاهایی که ماهیت زیربنایی دارند، کالاهایی هستند که بخش خصوصی تمایلی به تولید آنها ندارند، مثل ایجاد سیستم حمل و نقل و ایجاد راه، شبکه آب­رسانی و ایجاد سد، ایجاد نیروگاه­های تولید برق. بنابراین هزینه­های سرمایه­گذاری دولت نسبت به سرمایه­گذاری کل جامعه افزایش می­یابد.

در مرحله میانی رشد و توسعه، امکان سرمایه­گذاری برای بخش خصوصی به دلیل اینکه دولت   سرمایه­گذاری­هایی در بخش زیربنایی انجام داده است، فراهم شده است. بنابراین مادامی که          سرمایه­گذاری زیربنایی توسط دولت صورت می­گیرد، سرمایه­گذاری بخش خصوصی نیز افزایش       می­یابد. البته همراه با گسترش فعالیت­های بخش خصوصی، وجود پیامدهای خارجی و نقایص و کوتاهی­های سیستم بازار و نااطمینانی نیز شدت می­گیرد و این، دخالت­های دولت را در پی خواهد داشت و هزینه­های دولت برای رفع این نقایص افزایش می­یابد.

ماسگریو چنین اظهار نظر می­کند، که با افزایش نسبت هزینه‌ی کل سرمایه­گذاری به درآمد ناخالص ملی در مراحل رشد و توسعه­ی اقتصادی، سهم هزینه­های سرمایه­گذاری دولت نسبت به درآمد ناخالص ملی کاهش می­یابد. روستو می­گوید: در مراحل رشد و توسعه یافتگی یا مرحله بلوغ رشد و توسعه، ترکیب و ساختمان هزینه­های دولت تغییر می­یابد، یعنی هزینه­های سرمایه­گذاری زیربنایی جای خود را به هزینه­های سرمایه­گذاری و خدمات رفاهی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و … می­دهد و همچنین در این مرحله، دولت برنامه­هایی برای حفظ درآمد و توزیع مناسب رفاه برای افراد جامعه دارد. هزینه­های لازم برای این اهداف نسبت به هزینه­های دیگر بخش عمومی و درآمد ناخالص ملی افزایش می­یابد]2[.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

تاثیر نااطمینانی نرخ ارز بر مخارج دولت شواهد گروه D8

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.