دانلود پایان نامه رشته مهندسی صنایع : برنامه ریزی عملیات ترمینال های کانتینری با استفاده از بهینه سازی شبیه سازی

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

برنامه ریزی عملیات ترمینال های کانتینری با استفاده از بهینه سازی شبیه سازی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

برنامه ریزی چیدن

برنامه ریزی چیدن هسته برنامه ریزی کشتی می­باشد. این برنامه ریزی در 2 مرحله انجام می­شود. گام اول توسط حمل و نقل اجرا می­شود. برنامه ریزی چیدن خطوط کشتی باید برای تمام بنادر شناور طراحی شود. موقعیت برای همه­ی کانتینرها و بنادر باید در کشتی انتخاب شود. برنامه ریزی چیدن خطوط کشتی معمولاً توسط کانتینرهای مشخصی که شماره گذاری شده اند، انجام نمی­شود بلکه بر حسب نوع کانتینرها تقسیم بندی می­شود. این طبقه بندی شامل: طول و نوع کانتینرها، تخلیه بندر و وزن کانتینرها یا وزن طبقه بندی کانتینرها می باشد.

کانتینرها با این ویژگی ها به موقعیت خاص کشتی اختصاص داده می­شود. هدف از بهینه سازی خطوط حمل و نقل، به حداقل رساندن میزان تغییرات و به حداکثر رساندن استفاده از کشتی در طول عملیات بندر می­باشد.

برنامه ریزی چیدن خطوط کشتی توسط تبادل الکترونیکی داده ها به ترمینال منتقل می­شود. سفارش برنامه ریزی چیدن خطوط کشتی در ترمینال بایگانی (filed) می­شود و به عنوان سفارش (instruction) کار یا طرح قبل از کار برای برنامه ریزی ترمینال ارائه می­شود.

براساس این دستورالعمل برنامه ریزی ترمینال و سپس اختصاص به کانتینر مشخص شده توسط اعداد انجام می­شود. مجموعه ویژگی های سکوها و کانتینرهای انتخاب شده در محوطه باید با هم مطابقت داشته باشد. سیستم برنامه ریزی چینش کشتی از مقصد، موقعیت حیاط و قسمتی که از کشتی که برنامه ریزی باید شود را نشان می­دهد. برخی سیستم ها اجازه انتساب و بهینه سازی اتوماتیک را دارند.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

برنامه ریزی عملیات ترمینال های کانتینری با استفاده از بهینه سازی شبیه سازی