دانلود پایان نامه رشته علوم اجتماعی : یک مدل تلفیقی ریاضی و تصمیم گیری چند معیاره برای مکان یابی ساختمان های دانشگاه

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

یک مدل تلفیقی ریاضی و تصمیم گیری چند معیاره برای مکان یابی ساختمان های دانشگاه

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تصمیم گیری

تصميم يك فعاليت گروهي در انتخاب و قضاوت است و يكي از مهمترين مشخصه هاي انساني است، انسان در طول زندگي خود تصميم هاي زيادي مي گيرد. هر چه مسووليت و اختيارات انسان بيشتر باشد، تصميم گيري داراي اهميت و حساسيت بيشتري مي باشد.

به طور كلي تصميم گيري يك فرآيند ذهني است كه تمام افراد بشر در سراسر زندگي خود با آن سرو كار دارند. فرآيند تصميم گيري در پرتو فرهنگ، ادراكات، اعتقاد و ارزش ها، نگرش ها، شخصيت، دانش و بينش فرد صورت مي گيرد و اين عوامل بر يكديگر تأثير متقابل دارند.

تصميم گيري در دنياي پيچيده و متغير امروز به چالشی دشوار براي مدیران نیز تبديل شده است. به نظر  هربرت سايمون تصميم گيري جوهر اصلي مديريت است و حتي مي توان مديريت را مترادف با آن دانست. وي نظريه تصميم گيري خود را تحت عنوان «مدير به عنوان تصميم گيرنده» ارائه نمود. به نظر او تصميم گيرنده فردي است  كه در تقاطع راه ها، در لحظه انتخاب آماده است كه در يكي از مسير ها پاگمارد. اگر مديريت را مترادف با تصميم گيري بدانيم ديگر انتخاب يك راه از راه هاي ديگر تصميم گيري نيست بلكه عنوان تصميم گيري به كل فرآيند اطلاق مي شود. لذا مديريت در نهايت  همان تصميم گيري است و مهارت لازم براي مدير همان مهارت تصميم گيري مي باشد [6].

فرآيند تصميم گيري، به عبارت ساده ترعبارت است از انتخاب يك گزينه از ميان گزينه هاي موجود. اين فرآيند تصميم گيري زماني با موفقيت همراه است كه وي اطلاعات لازم و كافي را در اختيار داشته باشد. بديهي است هرچه اطلاعات كامل تر و به روز تر باشد كيفيت تصميم گيري بهتر مي شود [9].

برای اتخاذ یک تصميم مساعد بايد ارزش هر يک از نتايج احتمالي را که پس از انجام تصميم او حاصل خواهد شد، پيش بيني کرده و به طور ضمني اين ارزش ها را با نوعي مقياس کمي مقايسه، و احتمال موفقيت را بررسي نمود؛ که اين کار هميشه ساده نخواهد بود.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

یک مدل تلفیقی ریاضی و تصمیم گیری چند معیاره برای مکان یابی ساختمان های دانشگاه

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 یک مدل تلفیقی ریاضی و تصمیم گیری چند معیاره برای مکان یابی ساختمان های دانشگاه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.