دانلود پایان نامه : حقوق اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آلمان

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 حقوق اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آلمان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 نسل سوم حقوق بشر

نسل سوم حقوق بشر با افزایش تعداد کشورهای در حال توسعه شکل گرفت و هدف این بود که کشورهای در حال توسعه به خود کفایی در اقتصاد و سیاست برسند. این کشورها در واقع طیف گسترده ای از ملت های دارای منافع و نیازهای گوناگون و دارای سطوح متفاوت توسعه را تشکیل می دهند. آنها بسیار تحت تأثیر استعمار زدایی بوده اند. به علاوه مسائل اقتصادی نقش مهمی در تمرکز توجه آنها بر موضوعات عام مربوط به توسعه داشته اند. به همین دلیل حقوق سنتی مدنی و سیاسی اولویت خود را در توجه به دولت های جهان سوم از دست داده اند[1] .

متن کامل در سایت امید فایل 

کشورهای در حال توسعه احساس می کردند که جامعه ی جهانی نسبت به نیازهای فوری اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مدنی و سیاسی، باعث تحمیل ارزش های دیگران بر جوامع آنها می شود.آنها مایل بودند که جامعه ی بین المللی، همان طور که به حقوق مدنی وسیاسی توجه می نمود نسبت به حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و خصوصاً حق توسعه کشورهای آسیب پذیر نیز از خود حساسیت نشان دهد[2] .

نسل سوم حقوق بشر و یا حقوق هبستگی از اوایل قرن بیستم متولد شده است. واساک در سال 1997 اعلام کرد که جهان در عرصه کنونی به برادری محتاج است. و این همان رهایی کشورهای مستعمره و رسیدن به استقلال کامل از لحاظ حقوقی و به معنای برادی ابناء بشر است. این نسل از حقوق بشرحق بر توسعه، حق توسعه، حق بر محیط زیست سالم، حق بر ارتباطات و…. است.

ماده 28 حقوق بشر می نویسد:

هرکس حق دارد بکوشد تا در سطح اجتماعی و جهانی چنان سامان و نظمی حکمفرما شود که حقوق و آزادیهایی که در این اعلامیه اعلام شده است در آن سطح به نتیجه کامل برسد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

حقوق اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آلمان

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.