دانلود پایان نامه ارشد مهندسی صنایع : پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

پژوهش‌های مشابه

لو و همکاران[1] (2014) پس از بررسی دلایل بیش برازش[2] و تعمیم نامناسب شبکه‌های عصبی[3]، با اعمال تغییراتی در شبکه عصبی و به کار بردن کلاسی از تأخیر سازنده RBF[4] شبکه‌های عصبی؛ موفق شده است که شبکه عصبی با دقت بیشتر و البته تعداد نرون های[5] کمتر در لایه پنهان[6] شبکه عصبی ساخته و نتایج آن را در دنیای واقعی امتحان کرده است.

لاهمیری[7] (2013) با به کاربردن تبدیلات گسسته ویولت (SWT)[8] و تقسیم سری زمانی[9] قیمتی به دو بخش ماژور[10] و مینور[11]، نتیجه می‌گیرد که بخش ماژور در واقع دارای فراوانی و پراکندگی پایین تری بوده و برای پیش بینی روند بلند مدت قیمت سهام مناسب است. وی پس از تبدیلات مذکور، با استفاده از شبکه‌های عصبی بازخور برگشتی[12]، به پیش بینی قیمت سهام پرداخته و با بررسی تئوری خود در 15 پایگاه داده[13]، نتیجه می‌گیرد که الگوریتم پیشنهادی وی از مدلهای ARMA [14]و RW[15] عملکرد بهتری دارد.

تیکنور[16] (2013) با در نظر گرفتن قیمت‌های روزانه و اندیکاتورهای[17] تحلیل تکنیکال[18] به عنوان ورودی شبکه عصبی، قیمت بسته شدن[19] روز بعد را پیش بینی می‌کند. وی با بیان پیچیدگی‌های موجود در روند[20] تغییرات قیمت سهام و مشکلات پیش بینی آن، برای جلوگیری از بیش برازش و بیش آموزش[21] پیشنهاد می‌کند که شبکه عصبی توسط الگوریتم بیزین[22] کنترل شده[23] و برای مدل‌های با پیچیدگی بالا جریمه هایی[24] تعیین گردد تا از بیش برازش و بیش آموزش جلوگیری شود. وی صحت ادعای خود را در سهام‌های مایکروسافت[25] و گلدمن[26] به بوته آزمایش می‌گذارد.

بیسون[27] (2014) با بیان این مسئله که سرمایه گذاری در بازار سهام، به دلیل بازده خوب آن همواره مورد توجه سرمایه گذاران بوده است؛ کسب بازده و سود مناسب در این بازار را منوط به دانستن و پیش بینی کردن نقاط بازگشت[28] قیمت می‌دانند. لذا پیش بینی قیمت سهام در روزهای آینده را مهمترین امر در راه رسیدن به این مهم می داند. وی با استفاده از فیلتر کلمن[29]، داده ها را پیش پردازش کرده و با شبکه‌های عصبی دینامیک[30] به پیش بینی قیمت می پردازد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.