دانلود پایان نامه ارشد مهندسی صنایع : مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

سیستم مراقبتهای پزشکی: یکی از پرکاربرد ترین مسائل چند سطحی با کاربرد بالای حقیقی می باشد. تعداد سطوح در این سیستم متفاوت است. به عنوان مثال در سیستم سه سطحی، ممکن است نقاط تقاضا، کلینیک های محلی، بیمارستان ها، و بیمارستان های محلی وجود داشته باشند. در هنگام تصمیم گیری برای مکان یابی و ایجاد یک سیستم مراقبت پزشکی که دارای چند تسهیل در هر سطح است، باید به طور همزمان دو نکته مورد توجه قرار گیرد. نکته اول نحوه گسترش و ارتباط میان تسهیلات سطوح پایین تر و نکته دوم نحوه ارتباط تسهیلات سطوح پایین با سطوح بالاتر خود. از کارهای صورت گرفته در آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کالوو ومارکس [6]، که اولین مدل موجود برای یک سیستم  سلسله مراتبی ارائه دادند و شامل یک مدل برنامه ریزی مخلوط عدد صحیح را ارائه دادند. دوکمسی [7]، که یک مدل غیر خطی را برای یک مساله با 12 نقطه تقاضا، سطح به سطح حل نمود. اوکابه و همکاران [8]، یک روش محاسباتی برای مسأله بهینه سازی یک سیستم سلسله مراتبی شامل متوالی در حالت پیوسته را ارائه دادند. رحمان و اسمیت [9]، یک تحقیق کلی درباره ی مسائل مربوط به بحث سیستم مراقبتهای پزشکی انجام دادند که شامل مسائل سلسله مراتبی نیز می شد. ماریانوف و تابورگا [10]، یک مدل ابتکاری، برای پیدا کردن موثر ترین محل، برای ایجاد مراکز بهداشت خدمات غیر حیاتی عمومی، در رقابت با مراکز بهداشتی و درمانی خصوصی موجود ارائه کردند.
بافی و همکاران [11]، به منظور کاهش مرگ و میر نوزادان در شهرداری ریو دو ژانیرو یک مدل برای تشویق مادران به استفاده از تسهیلات مراقبت های بهداشتی ارائه دادند. این مدل یک مدل 3 سطحی مناسب پایه، برای بهینه سازی دسترسی به امکانات سلسله مراتبی برای سیستم مراقبت های بهداشتی دوران بارداری- نوزادان، است. آنها همچنین یک الگوریتم ژنتیک برای حل مدل اصلی توسعه داده و بعضی از تجربه های عددی گزارش شده ارائه دادند. گالوائو وهمکاران [12]، این مطالعه یک روش جایگزین برای حل سیستم مراقبت های بهداشتی با سه سطح در مطالعه قبلی است. این تحقیق در مورد ساخت یک مدل مبتنی بر جریان، با یک تابع هدف خطی minisum مشابه (11) و استفاده از یک ریلسکسیشن برای حل مدل به صورت لاگرانزین است. در نهایت اسمیت و همکاران [13]، یک مدل سلسله مراتبی با رویکرد ویژه برای مکان یابی امکانات بهداشت جامعه طراحی شده است، به طوری که اهداف مربوط به هر دو عامل، بهره وری و عدالت ارائه شده است

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.