دانلود پایان نامه ارشد مهندسی صنایع : طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

کنترل آماري فرايند

در بحث کيفيت، صاحب نظران معتقدند که نمي­توان کيفيت را به وسيله­ي انجام فعاليت­هاي بازرسي و آزمون در محصول گنجاند. محصول از ابتدا بايد درست توليد شود. اين بدان معنا است که فرآيند توليد بايد از ثبات مناسبي برخوردار باشد و کليه افرادي که به گونه­اي با فرآيند سر و کار دارند (نظير اپراتورها، مهندسان، پرسنل تضمين کيفيت و مديريت) بايد به طور مستمر سعي بر بهبود عملکرد فرآيند و کاهش تغييرپذيري در پارامترهاي کليدي داشته باشند.

کنترل آماري فرايند حين توليد، ابزار اصلي مورد نياز جهت دست يافتن به چنين هدفي مي­باشد. موثر­ترين راه براي کنترل کيفي محصولات، روش­هاي آماري مي­باشد که تصويري از وضعيت کل توليد را ارائه مي­دهد. در واقع تغيير پذيري به عنوان يک پديده دائمي و جزء لاينفک محصولات توليدي، دليل اصلي استفاده از روش­هاي آماري براي بررسي و کنترل اين تغييرات است. در واحد­هاي صنعتي، تا زماني که از مواد، ماشين آلات، افراد و روش­هاي مختلف براي توليد استفاده مي­شود مشکل تغيير کيفيت نيز وجود خواهد داشت  و تا زماني که اين مشکل وجود داشته باشد، روش­هاي آماري کنترل کيفيت نيز لازم خواهند بود.

روش­هاي فوق در کنترل کيفيت محصولات با توليد انبوه موثر بوده و با تکراري شدن توليد چه به صورت پيوسته (مداوم) و چه به صورت نا­پيوسته(بهر به بهر)، روش­هاي فوق اهميت بيشتري کسب خواهند کرد.

اگر قرار باشد يک محصول مشخصات مورد نظر مشتري را دارا باشد آنگاه اين محصول بايد به وسيله­ي يک فرآيند پايدار يا تکرارپذير توليد گردد. به عبارت ديگر، فرآيند توليد بايد از تغييرپذيري کمي در حول مقدار هدف يا ابعاد اسمي مشخصات کيفي محصول برخوردار باشد. کنترل آماري فرايند مجموعه­اي قدرتمند و توانا از ابزار حل مشکل است که در ايجاد ثبات در فرآيند و بهبود کارايي آن از طريق کاهش تغييرپذيري مفيد واقع مي­گردد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.