دانلود پایان نامه ارشد مهندسی صنایع : برنامه ریزی تولید ادغامی چند هدفه پایدار در زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

برنامه ریزی تولید ادغامی چند هدفه پایدار در زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

بيان مساله

برنامه­ریزی تولید ادغامی یکی از ارکان مهم تولید است و قدمت آن به آغاز کار شرکت­های تولیدی باز می­گردد، جائی که شرکت ها می­بایستی برنامه­ریزی تولید و فروش یکسال خود را انجام می­دادند و ناگزیر بودند که بر اساس هزینه­های مرسوم در بخش تولید، مثل هزینه­های تولید، نگهداری موجودی، هزینه­های پرسنلی، استخدام و اخراج، هزینه­های راه اندازی، هزینه­های سفارشات عقب افتاده و محدودیت هایی نظیر ظرفیت تولید، ظرفیت انبار و غیره تصمیم گیری نمایند و برنامه تدوین شده را در افق برنامه­ریزی مربوطه اساس کار خود قرار دهند. در این حوزه مدل سازی­های متنوعی صورت پذیرفته و به تدریج فضای واقعی محیط­های تولیدی وارد مدل سازی گشته و مدل­های پیچیده­تری ارائه گردیده است. یکی از واقعیت­های غیرقابل انکار محیط­های تولیدی، عدم قطعیت است.

عدم قطعیت در همه ارکان تولید از جمله زمان فرآیندهای تولیدی، میزان تقاضا، زمان تدارک تولید، زمان تدارک در زنجیره تأمین، کیفیت محصول، بهره­وری و بازده تولید، خرابی سیستم تولیدی و غیره وجود دارد. اولین و مهمترین تأثیری که این عدم قطعیت­ها در سیستم­های تولیدی می­گذارند، برنامه­ریزی است. برنامه­ریزی قرار است تقاضا، فروش، ظرفیت و بطور کلی رفتار عرضه و تقاضا را در سال آتی پیش بینی نماید و بر اساس این پیش بینی ها راهکارهایی را پیش روی تولیدکننده قرار دهد. چنانچه برنامه­ریزی نتواند عدم قطعیت ها را پیش بینی نماید برنامه قابل اطمینانی نخواهد بود.

مهمترین چالش رو در روی برنامه­ریزی تولید، شناسایی عدم قطعیت­ها و انتخاب رویکرد مناسب در مواجهه با این پدیده است. با گسترش شرکت­های تولیدی و متنوع تر شدن محصولات به مرور زمان شرکت­های تولیدی از حالت منفرد خارج شده و به زنجیره ای از عرضه کنندگان و مصرف کنندگان تبدیل گشته که گاهاً در سرتاسر دنیا پراکنده شده اند و تحت عنوان زنجیره تأمین چند ملیتی شناخته می­شوند. برنامه­ریزی تولید در چنین وضعیتی دیگر منحصر به یک شرکت منفرد و یا حتی یک مجموعه واحد از قوانین و مقررات نیست و بایستی یک برنامه­ریزی تولید ادغامی برای کل زنجیره و بالاخص توسط رهبر و شرکت اصلی این زنجیره بصورت متمرکز صورت پذیرد تا چنین برنامه ای با در نظر گرفتن شرایط تمام حلقه ها، برنامه­ای واقع­بینانه و قابل اجرا باشد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

برنامه ریزی تولید ادغامی چند هدفه پایدار در زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

برنامه ریزی تولید ادغامی چند هدفه پایدار در زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت