دانلود پایان نامه ارشد مهندسی صنایع : برنامه ریزی تولید ادغامی چند هدفه پایدار در زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

برنامه ریزی تولید ادغامی چند هدفه پایدار در زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

بيان مساله

برنامه­ریزی تولید ادغامی یکی از ارکان مهم تولید است و قدمت آن به آغاز کار شرکت­های تولیدی باز می­گردد، جائی که شرکت ها می­بایستی برنامه­ریزی تولید و فروش یکسال خود را انجام می­دادند و ناگزیر بودند که بر اساس هزینه­های مرسوم در بخش تولید، مثل هزینه­های تولید، نگهداری موجودی، هزینه­های پرسنلی، استخدام و اخراج، هزینه­های راه اندازی، هزینه­های سفارشات عقب افتاده و محدودیت هایی نظیر ظرفیت تولید، ظرفیت انبار و غیره تصمیم گیری نمایند و برنامه تدوین شده را در افق برنامه­ریزی مربوطه اساس کار خود قرار دهند. در این حوزه مدل سازی­های متنوعی صورت پذیرفته و به تدریج فضای واقعی محیط­های تولیدی وارد مدل سازی گشته و مدل­های پیچیده­تری ارائه گردیده است. یکی از واقعیت­های غیرقابل انکار محیط­های تولیدی، عدم قطعیت است.

عدم قطعیت در همه ارکان تولید از جمله زمان فرآیندهای تولیدی، میزان تقاضا، زمان تدارک تولید، زمان تدارک در زنجیره تأمین، کیفیت محصول، بهره­وری و بازده تولید، خرابی سیستم تولیدی و غیره وجود دارد. اولین و مهمترین تأثیری که این عدم قطعیت­ها در سیستم­های تولیدی می­گذارند، برنامه­ریزی است. برنامه­ریزی قرار است تقاضا، فروش، ظرفیت و بطور کلی رفتار عرضه و تقاضا را در سال آتی پیش بینی نماید و بر اساس این پیش بینی ها راهکارهایی را پیش روی تولیدکننده قرار دهد. چنانچه برنامه­ریزی نتواند عدم قطعیت ها را پیش بینی نماید برنامه قابل اطمینانی نخواهد بود.

مهمترین چالش رو در روی برنامه­ریزی تولید، شناسایی عدم قطعیت­ها و انتخاب رویکرد مناسب در مواجهه با این پدیده است. با گسترش شرکت­های تولیدی و متنوع تر شدن محصولات به مرور زمان شرکت­های تولیدی از حالت منفرد خارج شده و به زنجیره ای از عرضه کنندگان و مصرف کنندگان تبدیل گشته که گاهاً در سرتاسر دنیا پراکنده شده اند و تحت عنوان زنجیره تأمین چند ملیتی شناخته می­شوند. برنامه­ریزی تولید در چنین وضعیتی دیگر منحصر به یک شرکت منفرد و یا حتی یک مجموعه واحد از قوانین و مقررات نیست و بایستی یک برنامه­ریزی تولید ادغامی برای کل زنجیره و بالاخص توسط رهبر و شرکت اصلی این زنجیره بصورت متمرکز صورت پذیرد تا چنین برنامه ای با در نظر گرفتن شرایط تمام حلقه ها، برنامه­ای واقع­بینانه و قابل اجرا باشد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

برنامه ریزی تولید ادغامی چند هدفه پایدار در زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

برنامه ریزی تولید ادغامی چند هدفه پایدار در زنجیره تأمین تحت شرایط عدم قطعیت

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.