دانلود پایان نامه ارشد در مورد:حکومت دینی

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 مبانی کلامی مشروعیت حکومت دینی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

«اندیشة توحیدی» از اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین آموزه‌های دین مبین اسلام و دیگر ادیان الهی است. به­گونه‌ای که از منظر قرآن، شرک تنها گناه نابخشودنی می‌‌باشد:

]إِنَّ اللَّهَ لا يَغْفِرُ أَنْ يُشْرَكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ ما دُونَ ذلِكَ لِمَنْ يَشاءُ وَ مَنْ يُشْرِكْ بِاللَّهِ فَقَدِ افْتَرى‏ إِثْماً عَظيماً[[1] خداوند شرك را نمى‏بخشد! و پايين‏تر از آن را براى هر كس(بخواهد و شايسته بداند) مى‏بخشد. و آن كسى كه براى خدا، شريكى قرار دهد، گناه بزرگى مرتكب شده است.

اهمیت مبحث توحید ازآنجاست که قرآن کریم، اساس و شالودة دعوت همه پیامبران الهی‰ و کتب آسمانی را مسأله توحید و یکتاپرستی معرفی می­کند تا همگان را به یکانه بودن خداوند آگاه ساخته و عبادت و خضوع را فقط برای خدای واحد، شایسته و جایز دانند: ]وَما أَرْسَلْنا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ نُوحي‏ إِلَيْهِ أَنَّهُ لا إِلهَ إِلاَّ أَنَا فَاعْبُدُونِ[[2] ما پيش از تو هيچ پيامبرى را نفرستاديم مگر اينكه به او وحى كرديم كه معبودى جز من نيست پس تنها مرا پرستش كنيد،  ]وَ سئَل مَن أَرسَلْنا مِنْ قَبْلِكَ مِن رُسُلِنا أَجَعَلْنا مِن دُونِ الرَّحْمنِ آلِهَةً يُعْبَدُون[[3] از رسولانى كه پيش از تو فرستاديم بپرس، آيا غير از خداوند رحمان معبودانى براى پرستش قرار داديم؟!

با دقت دراین آیات روشن می‌گردد که دعوت به توحید دغدغه­ای است که همه انبیاء الهی‰ برای بیداری فطرت الهی انسان­ها بر آن اتفاق نظر داشتند، و این خود نشان روشنی بر بینادی بودن اعتقاد به توحید در مکاتب آسمانی است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مبانی کلامی مشروعیت حکومت دینی