دانلود پایان نامه ارشد در رابطه با : بررسي علل و انگيزه سرقت در مشهد و ارائه راهكارهاي پيشگيرانه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسي علل و انگيزه سرقت در مشهد و ارائه راهكارهاي پيشگيرانه

تکه ای از متن پایان نامه :

نيز در اين زمينه همچون ساير قانونگذاران به مسئله انگيزه توجه داشته می باشد و در برخي موارد آن را موجب تخفيف مجازات، در برخي موارد موجب تشديد مجازات و در برخي موارد سبب تعليق مجازات و حتي در مواردي آن را از عوامل سلب مسئوليت كيفري قرار داده می باشد : در تعزيرات شارع حق اعتبار دادن انگيزه ها را در انتخاب مجازات و مقدار آن به قاضي داده می باشد.

بنابراين انگيزه از جهت عملي در مجازاتهاي تعزيري موثر می باشد و در غير اين مجازاتها اثري ندارد و اين به آن علت می باشد كه مجازاتهاي جرايم تعزيري معين نيست و قاضي در آن مجازاتها داراي آزادي وسيعي می باشد. قاضي حق دارد كه نوع مجازات را انتخاب و مقدار آن را تعيين نمايد. بنابراين اگر قاضي با در نظر داشتن انگيزه ها، مجازات را تخفيف دهد يا تشديد نمايد در محدوده حق خود اقدام كرده و از محدوه اختيار خود خارج نشده می باشد. البته گروهي از حقوقدانان بر اين عقيده اند كه دادگاهها داراي چنين اختيار وسيعي نيستند كه بتوانند جرم و مجازات را تعيين كنند بلكه اين مسئله در صلاحيت انحصاري قوه مقننه می باشد (ماده 2 قانون مجازات اسلامي) اما اختيار دادگاهها در مورد تشديد يا تخفيف يا تعليق مجازات غير قابل انكار می باشد كه البته اين تمايز كه ميان تعزيرات و غير تعزيرات هست قابل انتقاد می باشد و توجيه استواري براي آن وجود ندارد.

تفكيك ميان جرايم تعزيري از نظر تاثير انگيزه و بسياري از ويژگيهاي ديگر اختصاص به حقوق كيفري اسلام دارد و در ساير سيستمهاي حقوقي چنين تفكيكي به اقدام نيامده و اين امر از ديدگاه علمي و قواعد مرسوم قابل دفاع نيست ؛ اما حقوقدانان اسلامي با تكيه بر نظريه تعبدي بودن احكام، جرايم غير تعزيري آن را توجيه كرده اند.

 

 

  • بررسي و نقد سياست كيفري و ارائه طريق در جهت اصلاح آن به مقصود وصول به اهداف خود؛
  • بررسي و پيشنهاد بهترين راه هاي اصلاح بزهكاران فعلي و بازگرداندن آنها به آغوش جامعه؛
  • بررسي و ارائه راه حل هاي مناسب براي پيشگيري از ارتكاب جرائم با امحاء علل و زمينه هاي جرم زاي موجود با بهره گیری از تجارب حاصله از مطالعات انجام شده بر روي بزهكاران گذشته.

 بررسي علل و انگيزه سرقت در مشهد و ارائه راهكارهاي پيشگيرانه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد:مطالعه علل و انگیزه سرقت در مشهد و ارائه راهکارهای پیشگیرانه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.