دانلود پایان نامه ارشد درباره: اندیشه ی سیاسی امام علی

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

جذابیت قدرت نرم، در توان بسیج توده­ها به سمت حمایت از سیاست­های دولت، مهم­ترین عامل گرایش سیاستمداران به اندیشه­ی استفاده از قدرت نرم است. جذابیت قدرت نرم از ترکیب اصول اخلاقی و اصول بقا در چشم­انداز منافع ملی، حاصل می­شود. اساس و بنای سیاست­های مدیریتی امیرالمؤمنین علی(علیه­السلام)، بر محوریت جذابیت­های قدرت نرم استوار شده است. مدیریت امیرالمؤمنین علی(علیه­السلام)، جهت بسیج توده­ها در مقابله با تجاوزات دشمن، ضرورت جهاد تدافعی در برابر تهاجم دشمن را به سمت حقانیت اصل زیستی در بقا، و اصل عرق ملی در عزت و سربلندی، و اصل اخلاقی در عدالت، جهت­دهی کردند. مورگنتا می­گوید:

انسان تمایل خود به قدرت را عادلانه می­داند ولی تمایل دیگران به کسب قدرت بر خود را به­عنوان تمایلی غیر عادلانه محکوم می­کند. روس­ها پس از پایان جنگ دوم جهانی، نقشه­های خود برای کسب قدرت را تحت عنوان ملاحضات امنیتی توجیه کرده و می­کنند. اما توسعه­ی قدرت آمریکا را به­عنوان سیاستی «امپریالیستی» و مقدمه­ای برای جهان­خوارگی محکوم کرده­اند. … برای جلب حمایت مردمی از سیاست خارجی حکومت، و هدایت منابع و نیروهای ملی در جهت حمایت از این سیاست، رهبر و سخن­گوی ملت باید به جای توسل به قدرت، از جاذبه­ی ضرورت­های زیست­شناختی، مانند موجودیت ملی، و اصول اخلاقی، مانند عدالت، استفاده کند. این تنها راهی است که یک دولت از طریق آن می­تواند شور و اشتیاق به فداکاری را که بدون آن هیچ سیاست خارجی نمی­تواند از آزمون نهایی قدرت سرافراز بیرون آید، جلب کند(مورگنتا،1389،صص163-162).

اگر دغدغه­ی مدیریت قدرت، در اندیشه­ی امیرالمؤمنین علی(علیه­السلام)، اجرای عدالت و ممانعت از ظلم­ستیزی است، برون­دادهای سیاسی در حکومت علوی نیز منطبق با عدالت اجتماعی است؛ اگر دغدغه­ی امیرالمؤمنین علی(علیه­السلام)، جهاد تدافعی در برابر تجاوزات دشمن است، راهبرد مدیریتی ایشان نیز بر اساس اصل مساوات بشر در برخورداری عادلانه از حقوق، عملیاتی شد؛ اگر دغدغه­ی امیرالمؤمنین علی(علیه­السلام)، اندوه تجاوز دشمن به منزل زنی مسلمان و غیر مسلمان است، عملکردهای تدافعی ایشان نیز بر مبنای اصل مصونیت زنان و کودکان و افراد غیرمسلح جبهه­ی دشمن اجرا شد. میلسن می­گوید:

آن­چه تو می­گویی مهم نیست… بلکه آن­چه دیگران می­شنوند آن مهم است. در حالی­که سیاست­گذاران آمریکایی می­گویند، «آزادی، عدالت، و فرصت»، و عموم مردم عرب می­شنوند، «سلطه، آشوب، و بدبینی». هنگامی­که واشنگتن می­گوید، آزادی­خواهی، اکثریت اعراب و اروپایی­ها، اشغال را می­بینند(میلسن و دیگران، 1387،ص130).

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.