دانلود پایان نامه ارشد درباره:تحلیل فلسفی آیات

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 تحلیل فلسفی آیات خیر وشر در قرآن کریم

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

بلاها، امتحان إلهی و موجب تکامل وجودی

طبق آیات قرآن بسیاری از مشکلات و بلاها امتحان الهی بوده و بعضی از مقامات و موقعیتها، تنها بر اثر پیروزی در امتحان الهی و تحمل مصائب و شدائد حاصل می­شود.

«وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوفْ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الأَمَوَالِ وَالأنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ»[1]؛ و قطعا شما را به چیزی از قبیل ترس و گرسنگی و کاهش در اموال و جانها و محصولات می­آزماییم؛ و مژده باد صابران را.

متن کامل در سایت امید فایل 

فلسفة أصلی آزمایش و امتحان این است که افراد وقتی در معرض امتحان و آزمایش قرار می­گیرند، به کار می­افتند و به اصطلاح فلاسفه آنچه که در قوه دارند به فعلیّت  می­رسد، یعنی اگر امتحان در کار نیاید، استعدادها بالقوه باقی می­ماند، یعنی بروز نمی کند، به حدّ فعلیّت نمی­رسد، ولی وقتی که یک موجود در معرض عمل و امتحان قرار گرفت، سیر کمالی خودش را طی می­کند، رشد می­کند و پیشرفت می­کند.

سختیها و شدایدی که خداوند تبارک و تعالی در دنیا برای انسان پیش می­آورد و بلکه به تعبیر دیگر قرآن نعمتهائی هم که در دنیا برای انسان به وجود می­آورد، برای این است که آن استعدادهای باطنی بروز کند، یعنی از قوه به فعلیّت برسد. انسان از نظر حالات روحی، درست حالت یک بچّه ای را دارد که از نظر جسمی در حالی که تازه به دنیا آمده استعداد این را که یک جوان برومند بشود دارد، ولی حالا که ندارد باید تدریجاً رشد کند تا یک جوان نیرومند بشود و در زمینة سختیهاست که مقاومتها، کمالها و پختگیها برای انسان پیدا می­شود.[2]

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

تحلیل فلسفی آیات خیر وشر در قرآن کریم

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.