دانلود پایان نامه ارشد الهیات- فقه و فلسفه : جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

متن کامل در سایت امید فایل 

عنوان پایان نامه :

 جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تعریف مفاهیم و واژگان اختصاصی

اقناع اصلی: در اقناع شدن از مسیر اصلی و یا مستقیم، گیرنده­ی پیام، کم و کیف واقعی اطلاعات ارائه شده را با فکر کافی و به دقت می­سنجد.

اقناع جانبی: در اقناع شدن از مسیر جانبی، پیام­گیرنده توجه و تلاش اندکی را معطوف پردازش پیام می­کند. در شرایطی که فرد مسیر جانبی را برای اقناع شدن می­پیماید، اقناع، به سر نخ­های   ساده­ای نظیر جذابیت پیام­دهنده بستگی دارد، اعم از آن­که فرد با موضع اظهار شده، یا خوشی و ناراحتی مرتبط با پذیرش آن موضع مرتبط باشد یا نباشد(پراتکانیس و آرنسون،1379،ص39).

دیپلماسی عمومی: دیپلماسی عمومی در لوای مقام راهبردی دولت، گونه­ی پیچیده­تری از یک اندیشه­ی مستند و مستدل شده است؛ یعنی موضوع «عموم» برای دولت­ها به مثابه­ی ابزار سیاست خارجی ملی، تحول یافته است. به این معنا دیپلماسی عمومی به­ندرت یک پارادایم جدید در حوزه­ی سیاست­های بین­المللی خواهد بود، اما یک راهبرد است که درون تصویر سلسله مراتبی از          این­که چگونه سیاست­ها شکل می­گیرند و جریان­های اطلاعات آن­ها را پشتیبانی می­کنند، قرار             می­گیرد(میلسن و دیگران،1387،ص101).

دیپلماسی کلاسیک: دیپلماسی کلاسیک یا دیپلماسی کابینه­ای شامل پیام­هایی است که از طرف یک مقام حاکم به حاکم دیگر و غالباً به­صورت محرمانه فرستاده می­شود(نای،1390،ص167).

قدرت سخت: قدرت سخت متوجه ایجاد تبعیت از راه اعمال «تنبیه» و «تشویق» است و ناشی از «جباریت» هدفمند می­باشد(مطهرنیا،1389،ص12).

قدرت نرم: قدرت نرم می­تواند اعتقادات، ارزش­ها و نهادهایی را ایجاد نماید که الویت­ها را چینش و چارچوب مباحث را تعیین کند. قدرت نرم فراتر از صرفاً نفوذ یا اجبار است، بلکه توانایی اغوا و جذب است که ممکن است منجر به موافقت، رضایت یا تقلید و پیروی شود و تلاش­های رهبری را تسهیل کند(هایمنز و دیگران،1392،ص104

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.