دانلود مقاله رایگان درباره مهارت اجتماعی – رشته روانشناسی – قسمت 2- قسمت 2

ن تمرین کنید . برخوردهای حقیقی وقت بیشتری را نیاز دارند.
مشکلات رایج
ترس بزرگترین مانع به حساب می اید . اگر مشکل شما هم ترس است باید با این ترس مبارزه کنید و آن را کاهش دهید و برای این کار باید با این ترس روبرو شوید . حتی اگر تمرین را از همین الان هم شروع کنید ، مدت زمانی را برای یادگیری و آموزش نیاز دارید . یکدفعه به یک فرد آرام تبدیل نخواهید شد بلکه مدتی طول می کشد تا با برخی نگرانی ها و اضطراب ها کنار بیایید .
یک نظر عمومی وجود دارد که فرد نباید تمرین کند تا یک فرد اجتماعی خوب باشد بلکه باید تمرین کند که یک فرد طبیعی باشد . نباید آنچه را که می خواهیم بگوییم تمرین کنیم بلکه باید اجازه دهیم که بحث بطور طبیعی پیش برود . اما متاسفانه برای اکثر افراد این کار ساده نیست . اگر این مهارت ها را از قبل یاد گرفته باشید تنها هوش است که در این مورد به شما کمک می کند .
واضح است که افراد ممکن است کسانی را که در کسب مهارت ها علاقه مند به خودیاری هستند را به استفاده ناصحیح از این مهارت ها متهم کنند . به عنوان مثال ممکن است از دوستانشان سوء استفاده کنند و یا آنان را فریب دهند . این احتمال وجود دارد که هر علم و دانشی در اهداف شیطانی نیز مورد استفاده قرار گیرد . اغلب موارد مهارت های جدید اجتماعی به صورت غیر اخلاقی مورد استفاده قرار می گیرد . اما من به شما قول می دهم که میزان این فریب دهی از طریق این مهارت ها از میزان فریب دهی افرادی که بطور ذاتی فریبکار هستند کمتر است .
تاثیر ، امتیازات و خطرات
آموزش مهارت های اجتماعی از دهه 1970 آغاز شد . سرعت این آموزش ها در دهه 1980 و 1990 کمی پایین آمد . در این زمان ارتباط بین افراد مورد توجه قرار گرفت اما این ارتباطات نیازمند توصیف و تشریح بیشتری به نسبت آموزش مهارتها بودند . محققان به این نتیجه رسیدند که آموزش به یک سری افراد خاص نظیر دانشجویان ، دانشجویان که قادر به سخن گفتن در کلاس نیستند و افرادی که دارای مشکلات احساسی هستند بسیار مفید و سودمند است . اما آموزش به همه افراد نیز می تواند کمک کند . یافته های اندکی درمورد تاثیر مطالب مکتوب بر اجتماعی کردن افراد وجود دارد. ما هم به عنوان یک مدعی اطلاعات زیادی در مورد تاثیرات طولانی مدت آموزش مهارت های اجتماعی نداریم .
قسمت سوم مقاله درباره مهارت اجتماعی
دانلود متن