حقوق اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آلمان – پایان نامه ارشد الهیات- فقه و فلسفه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 حقوق اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آلمان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

کنوانسیون اروپایی حمایت از حقوق بشر و آزادی های سیاسی

مراد از كنوانسيون اروپايي حقوق بشر كه گاهي از آن به اختصار با نام كنوانسيون اروپايي نيز ياد مي‌شود، در حقيقت «كنوانسيون اروپايي حمايت از حقوق بشر و آزاديهاي اساسي»است كه از آن با علايم اختصاري (ECHR) هم در برخي متون ياد مي‌شود.

كنوانسيون مذكور از جمله اسناد تدوين شده توسط شوراي اروپا است. اين سند بلافاصله بعد از جنگ جهاني دوم به وسيله دولتهاي عضو شوراي اروپا در سال 1949 با هدف ارتقاي فرهنگ، حيات سياسي و اجتماعي اروپا و ترويج و توسعه حقوق بشر، دمكراسي و حاكميت قانون در اروپا تدوين شد.

تدوين اين سند و آغاز به كار زود هنگام و ايجاد شوراي اروپا تا حدودي بيشتر در جهت نشان دادن واكنش و عكس العمل در قبال نقض هاي خطرناك، جدي و فاحش حقوق بشر بود كه در اروپا در طول جنگ جهاني دوم به وقوع پيوسته بود. سرانجام پس از تلاشهاي بسياري كه در راستاي تدوين اين سند صورت گرفت، كنوانسيون مذكور در چهارم نوامبر 1950 مورد تصويب قرار گرفت و در سوم سپتامبر  1953 ميلادي لازم الإجرا شد.

متن کامل در سایت امید فایل 

سند مذكور از حيث معاهده ‌اي درزمره معاهدات عام والزام آور در حمايت  از حقوق بشر وآزادي هاي اساسي است كه حقوق وآزادي هاي متعددي ر اپوشش داده و بر اعضاي آن رعايت مقررات مندرج در آن الزام آور است و از طرفي با توجه به گسترۀ اجرايي اين سند ازآنجايي كه سند مذكور درسطح معين و مشخص منطقه ‌اي مجريمي ‌باشد از جمله اسناد منطقه‌اي درحمايت از حقوق بشر محسوب مي‌شود.

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

حقوق اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آلمان

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.