جهاد و حماسه اقتصادی و راهبرد های آن در قرآن و حدیث – پایان نامه رشته الهیات- فقه و فلسفه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 جهاد و حماسه اقتصادی و راهبرد های آن در قرآن و حدیث

متن کامل در سایت امید فایل 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

مفهوم جهاد اقتصادی

گره زدن “جهاد ” به مفهوم “اقتصاد ” و تركيب اين مفهوم مقدس با فعاليت‌ اقتصادي، به معناي‌ نوعي تلاش سخت‌كوشانه در مسير به سازي اقتصادي مبتني بر انگيزه‌هاي الهي است.وقطع راه های  سلطه کفّار و اجانب مسلمانان و جوامع اسلامی است. (غضنفری ،1390،ص121.)

اصطلاح جهاد اقتصادی را اولین با مقام معظم رهبری در سال 1390 مطرح نمودند . رهبر معظم انقلاب می فرماید: جهاد اقتصادی صرفاً تلاش اقتصادی نیست. جهاد یک بار معنایی ویژه دارد هر تلاشی را نمی شود گفت جهاد. در جهاد حضور ورویارویی با دشمن مفروض است…. جهاد اقتصادی یعنی مبارزه اقتصادی(بیانات مقام معظم رهبری،1/01/1390)

حضرت امام خمینی (ره) است. امام راحل وعظیم الشان ما عصر کنونی را عصر هجوم به ارزشها دانسته وتکلیف همه مارا جهاد وقیام برای خدا دانسته وفرموده اند.

برادران عزیزم! ما در عصری واقع شدیم که ظلمت دنیا را گرفته است. ما در عصری واقع شدیم که ارزش های انسانی به کلی از بین رفته و به جای آن ارزش های غیر انسانی و شیطانی نشسته است. ما در عصری واقع هستیم که شیاطین عالم ، هجوم به انسان ها و ارزشهای انسانی آورده اند و می خواهند که دنیا را به سلطه شیطان درآورند. ما در این عصر با اتکاء به خدای تبارک و تعالی و استمداد از اسلام و قرآن کریم و ولی عصر-سلام ا… علیه- باید خودمان کوشش کنیم و خودمان جهاد کنیم، جهاد در دانشگاه ها و دانشکده ها، جهاد در کارخانه ها و کارگری ها،جهاد در کشاورزی ها، جهاد در مدارس ، جهاد در دانشگاه ها ، جهاد در همه جا ، جهاد در جبهه ها و جهاد در پشت جبهه ، شیاطین در همه این گروه هایی که برای خدا قیام کرده اند ممکن است نفوذ کرده باشد.(صحیفه نور، 1378، ج17،ص237.)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

جهاد و حماسه اقتصادی و راهبرد های آن در قرآن و حدیث

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.