جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام – پایان نامه رشته الهیات- فقه و فلسفه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

متن کامل در سایت امید فایل 

یکی از خصایص مطبوعات و رسانه­های لیبرالیسم، این است که حقیقت را فدای منفعت و سوداگری می­کنند. رسانه­ها به­ویژه در زمان جنگ و کشمکش­های بین­المللی، برای حفظ مخاطبان، برنامه­های خود را تغییر داده و با تکیه به شعارهای مردم­پسند برای جلب آگهی­ها و مخاطبان بیشتر رقابت می­کنند. در آمریکا و در میان مطبوعات و رسانه­های اصلی که تقریباً بر 90 درصد مخاطبان ایالات متحده تسلط دارند، هیچ­گاه تفاوت فاحشی در پوشش و تحلیل و موضع­گیری مسائل      بین­المللی وجود نداشته است. اما صاحبان رسانه­های غول­آسا برای آن­که این تک­نظری را نوعی تنوع فکری جلوه دهند، سال­ها است که اسطوره­ی معتدل و لیبرال بودن قسمت اعظم مطبوعات و    رسانه­های آمریکا را پیش کشیده­اند. مطبوعات و رسانه­های آمریکا جز در یک قسمت کوچک و محدود، در طول دو قرن، روش و ایدئولوژی ویژه­ای را دنبال کرده­اند که همان مکتب سرمایه­داری خصوصی با دیدگاه محافظه­کارانه­ی لیبرالیسم یا تجددگرایی و مدرنیته­ی غرب است(مولانا،1382، صص39-37).

این­که آمریکا اشاعه­ی ارزش­ها را مطرح می­کند تنها و تنها به این جهت است که قدرتش افزایش یافته است و هیچ­گونه ارتباطی با دغدغه­های اخلاقی ندارد. این در واقع چیزی جز سلطه نمی­باشد و لیکن به گونه­ای غیر مستقیم اعمال می­گردد و باید آن را امپریالیسم نرم نامید(دهشیار،1386،ص107).

امپریالیسم نرم آمریکا، دغدغه­ی جهانی اخلاقیات را با مدیریت قدرت نرم به جهانیان عرضه  می­کند. شدت دغدغه­ی جهانی شدن اخلاقیات مانع از انتظار آمریکا برای الگو بودن می­شود و در تشکیل فضای جذبه پیش­دستی می­کند تا جذابیت قدرت نرم را با قدرت تسلط بر اذهان مترادف کند، و در نهایت با تطبیق عملکردهای سیاسی با صفحه­ی شطرنج نظام بین­المللی، قدرت نرم را با قدرت سخت تکمیل کند و در مدیریت قدرت هوشمند، واقع­گرایی را با لیبرالیسم پیوند دهد. 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.