جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام – دانلود پایان نامه ارشد رشته الهیات- فقه و فلسفه

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

مقدمه

از آن­زمان که سیاست در پی کسب، حفظ، و افزایش قدرت، خواسته و یا ناخواسته، نیروی اجتماعی را در کنار نیروی سیاسی به خدمت گرفت و قدرت معجزه­آسای نیروهای اجتماعی را مشاهده کرد، لزوم پیوند قدرت اجتماعی با قدرت سیاسی را در دستور کار قرار داد. پیوندی که نیازمند مدیریت تخصصی است زیرا ابزار اجبار و تهدید در سیاست، توانایی از قوه به فعل درآوردن پتانسیل قدرت نیروهای اجتماعی را در راستای اهداف قدرت سیاسی ندارند. اگر قدرت نظامی، هماهنگی بر محور کمیت و کیفیت تسلیحات نظامی و نیروی جسمانی سربازان در راستای اهداف قدرت است، قدرت اجتماعی، هماهنگی بر محور جذابیت و گرایش اذهان در راستای اهداف قدرت می­باشد؛ پس لزوم حضور ابزار اقناع و جذب در سیاست ضرورت می­یابد. این­گونه بود که اهدف قدرت از تسخیر سرزمین­ها به تسخیر اذهان، تغییر کاربرد داد، تغییراتی که مسیر ورود نمای جدیدی از صورت قدرت، تحت عنوان «قدرت نرم» را به حوزه­ی مطالعات علوم سیاسی و روابط بین­الملل گشود.

متن کامل در سایت امید فایل 

از اوایل دهه­ی 1990، مقوله­ی قدرت نرم توسط جوزف نای در گفتمان لیبرالیستی مطرح شد. به عقیده­ی وی قدرت نرم، توان ایجاد جذابیت برای رسیدن به نتایج دلخواه، بدون تهدید و تشویق آشکار و ملموس است. بر این اساس جذابیت­های حاصله از قدرت نرم، با شکل­دهی محیط اقناعی، تمایل مخاطب را جهت هم­سویی با هدف قدرت برمی­انگیزد.

با توجه به این­که حکومت اسلامی در دوره­ی زمامداری امیرالمؤمنین علی(علیه­السلام) به سه قاره­ی جهان، با مدیریتی عدالت­گستر نفوذ کرده بود و این انسجام شکل نمی­گیرد مگر در مدیریت قدرت نرم، لذا بررسی قدرت نرم اسلامی در حکومت امام علی(علیه­السلام) جهت آشنایی با اهداف و مؤلفه­های مدیریت قدرت نرم اسلامی، چشم­انداز جدیدی به حوزه­ی قدرت در روابط بین­الملل است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.