تاثير نااطميناني بازده سهام بر اندازه دولت در کشور هاي منتخب در حال توسعه – پایان نامه ارشد رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

تاثير نااطميناني بازده سهام بر اندازه دولت در کشور هاي منتخب در حال توسعه

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

الگوي توسعه­اي دولت ( نظريه ماسگريو-روستو)

در اين الگو سه مرحله براي رشد و توسعه اقتصادي در نظر گرفته شده است و روند تغييرات و ترکيب هزينه­هاي دولت در هر يک از اين مراحل ارائه شده است.

در مرحله ابتدايي رشد و توسعه­ي اقتصادي، سرمايه­گذاري زيربنايي توسط دولت انجام مي­شود. کالاهايي که ماهيت زيربنايي دارند، کالاهايي هستند که بخش خصوصي تمايلي به توليد آنها ندارند، مثل ايجاد سيستم حمل و نقل و ايجاد راه، شبکه آب­رساني و ايجاد سد، ايجاد نيروگاه­هاي توليد برق. بنابراين هزينه­هاي سرمايه­گذاري دولت نسبت به سرمايه­گذاري کل جامعه افزايش مي­يابد.

در مرحله مياني رشد و توسعه، امکان سرمايه­گذاري براي بخش خصوصي به دليل اينکه دولت سرمايه­گذاري­هايي در بخش زيربنايي انجام داده است، فراهم شده است. بنابراين مادامي که سرمايه­گذاري زيربنايي توسط دولت صورت مي­گيرد، سرمايه­گذاري بخش خصوصي نيز افزايش مي­يابد. البته همراه با گسترش فعاليت­هاي بخش خصوصي، وجود پيامدهاي خارجي و نقايص و کوتاهي­هاي سيستم بازار و نااطميناني نيز شدت مي­گيرد و اين، دخالت­هاي دولت را در پي خواهد داشت و هزينه­هاي دولت براي رفع اين نقايص افزايش مي­يابد.

ماسگريو چنين اظهار نظر مي­کند، که با افزايش نسبت هزينه‌ي کل سرمايه­گذاري به درآمد ناخالص ملي در مراحل رشد و توسعه­ي اقتصادي، سهم هزينه­هاي سرمايه­گذاري دولت نسبت به درآمد ناخالص ملي کاهش مي­يابد. روستو مي گويد: در مراحل رشد و توسعه يافتگي يا مرحله بلوغ رشد و توسعه، ترکيب و ساختمان هزينه­هاي دولت تغيير مي­يابد، يعني هزينه­هاي سرمايه­گذاري زيربنايي جاي خود را به هزينه­هاي سرمايه­گذاري و خدمات رفاهي، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و … مي­دهد و همچنين در اين مرحله، دولت برنامه­هايي براي حفظ درآمد و توزيع مناسب رفاه براي افراد جامعه دارد. هزينه­هاي لازم براي اين اهداف نسبت به هزينه­هاي ديگر بخش عمومي و درآمد ناخالص ملي افزايش مي­يابد [4].

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

تاثير نااطميناني بازده سهام بر اندازه دولت در کشور هاي منتخب در حال توسعه