تاثير نااطميناني بازده سهام بر اندازه دولت در کشور هاي منتخب در حال توسعه – پایان نامه ارشد رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

تاثير نااطميناني بازده سهام بر اندازه دولت در کشور هاي منتخب در حال توسعه

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

الگوي توسعه­اي دولت ( نظريه ماسگريو-روستو)

در اين الگو سه مرحله براي رشد و توسعه اقتصادي در نظر گرفته شده است و روند تغييرات و ترکيب هزينه­هاي دولت در هر يک از اين مراحل ارائه شده است.

در مرحله ابتدايي رشد و توسعه­ي اقتصادي، سرمايه­گذاري زيربنايي توسط دولت انجام مي­شود. کالاهايي که ماهيت زيربنايي دارند، کالاهايي هستند که بخش خصوصي تمايلي به توليد آنها ندارند، مثل ايجاد سيستم حمل و نقل و ايجاد راه، شبکه آب­رساني و ايجاد سد، ايجاد نيروگاه­هاي توليد برق. بنابراين هزينه­هاي سرمايه­گذاري دولت نسبت به سرمايه­گذاري کل جامعه افزايش مي­يابد.

در مرحله مياني رشد و توسعه، امکان سرمايه­گذاري براي بخش خصوصي به دليل اينکه دولت سرمايه­گذاري­هايي در بخش زيربنايي انجام داده است، فراهم شده است. بنابراين مادامي که سرمايه­گذاري زيربنايي توسط دولت صورت مي­گيرد، سرمايه­گذاري بخش خصوصي نيز افزايش مي­يابد. البته همراه با گسترش فعاليت­هاي بخش خصوصي، وجود پيامدهاي خارجي و نقايص و کوتاهي­هاي سيستم بازار و نااطميناني نيز شدت مي­گيرد و اين، دخالت­هاي دولت را در پي خواهد داشت و هزينه­هاي دولت براي رفع اين نقايص افزايش مي­يابد.

ماسگريو چنين اظهار نظر مي­کند، که با افزايش نسبت هزينه‌ي کل سرمايه­گذاري به درآمد ناخالص ملي در مراحل رشد و توسعه­ي اقتصادي، سهم هزينه­هاي سرمايه­گذاري دولت نسبت به درآمد ناخالص ملي کاهش مي­يابد. روستو مي گويد: در مراحل رشد و توسعه يافتگي يا مرحله بلوغ رشد و توسعه، ترکيب و ساختمان هزينه­هاي دولت تغيير مي­يابد، يعني هزينه­هاي سرمايه­گذاري زيربنايي جاي خود را به هزينه­هاي سرمايه­گذاري و خدمات رفاهي، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و … مي­دهد و همچنين در اين مرحله، دولت برنامه­هايي براي حفظ درآمد و توزيع مناسب رفاه براي افراد جامعه دارد. هزينه­هاي لازم براي اين اهداف نسبت به هزينه­هاي ديگر بخش عمومي و درآمد ناخالص ملي افزايش مي­يابد [4].

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

تاثير نااطميناني بازده سهام بر اندازه دولت در کشور هاي منتخب در حال توسعه

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه تاثير نااطميناني بازده سهام بر اندازه دولت در کشور هاي منتخب در حال توسعه

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

تاثير نااطميناني بازده سهام بر اندازه دولت در کشور هاي منتخب در حال توسعه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.