ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن – پایان نامه ارشد رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

سابقه و ضرورت انجام پژوهش

مدل­هاي تحليلي ارائه شده براي ارزيابي عملکرد زنجيره‌ي‌تأمين شامل تکنيک­هاي مختلفي از روش­هاي امتيازدهي موزون ساده تا برنامه­ريزي پيچيده رياضي و از مدل­هاي ارزيابي قطعي تا مدل‌هاي تحت شرايط عدم قطعيت را شامل مي­شود. اخيراً روش­هاي مختلفي براي مواجهه با مساله ارزيابي عملکرد زنجيره‌ي‌تأمين ارائه شده است. 16 دسته از اين روش­ها به وسيله‌ي استمپ[1] و همکاران (2010) مرور شد. اين روش‌ها شامل هزينه‌يابي بر اساس فعاليت، کارت امتيازدهي متوازن، مدل مرجع عملياتي زنجيره‌ي‌تأمين، چارچوب تحقيقات لجستيکي، مميزي ازلاگ[2]، EFQM و غيره هستند. نتايج اين تحقيق در پيوست (پ) ارائه مي‌شود.

براي ارزيابي عملکرد زنجيره‌ي‌تأمين شاخص­هاي مختلفي در دسته‌هايي مانند هزينه، زمان، سود، سطح خدمت و … اندازه­گيري مي­شوند. توماس[3] و گريفين[4] (1996) هزينه حمل­و­نقل را برابر با بيش از نيمي از هزينه­هاي يک زنجيره‌ي‌تأمين دانسته­ و از آن براي ارزيابي استفاده کردند. لي[5] و بلينگتون[6] (1992) سطح رضايت مشتريان را در شرکت­هايي که مشترياني از سراسر دنيا دارند يک عامل مهم دانسته­ و اشاره کرده­اند که اگر استراتژي­هاي اتخاذ شده در راستاي جلب رضايت مشتريان نباشد بسيار هزينه­بر خواهند بود. مپس[7] و همکاران (1997) سطح توليد را عامل بسيار مهمي در هزينه توليد، کيفيت و انعطاف­پذيري دانسته­ و اشاره کرده­اند که عملکرد فرآيندهاي توليد به عنوان بخش مهمي از يک زنجيره‌ي‌تأمين بايد اندازه­گيري شده و بهبود يابد.

اغلب مطالعات موجود بر روي ارزيابي عملکرد زنجيره‌ي‌تأمين بر چارچوبي از سيستم شاخص ارزيابي استوار هستند. به هر حال، اغلب اين روش­ها از خود افراد براي محاسبه وزن شاخص­ها در فرآيند ارزيابي استفاده مي­کنند. به دليل وجود نظرهاي شخصي وزن شاخص­ها نمي­توانند به صورت دقيق اندازه­گيري شوند (وو[8] و اولسن[9]، 2008).

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.